Postylla współczesna. Oto Bóg przychodzi

Postylla dla współczesnego czytelnika

22,00 zł
Brutto

Postylla to jedna z tradycyjnych książek ewangelickich. Tak jest już od ponad 500 lat. Samo słowo współcześnie brzmi trochę archaicznie. Nie jest używane w codziennej polszczyźnie. Powstaje więc uzasadnione pytanie: Co to jest postylla? Najkrótsza odpowiedź brzmi: postylla to zbiór kazań na wszystkie niedziele i główne święta roku kościelnego.

Zaproszono do współpracy 71 autorów: duchownych – diakonów, księży i biskupów, kobiety i mężczyzn, starszych i młodszych, z różnych regionów Polski. Tak szerokie grono autorów gwarantuje wiele ciekawych i wzajemnie uzupełniających się tekstów opowiadających o Bożej drodze.

Każde kazanie w tej książce zajmuje dwie strony. Taka krótsza propozycja znajdzie wielu nowych czytelników. Jak w innych dziedzinach, nie chodzi przecież o długość, ale o jakość. Kazania, choć krótkie, zawierają jednak ważny przekaz, nie traktują tekstów biblijnych pobieżnie. Autorzy mając przed oczami współczesnego, często spieszącego się czytelnika, w zwartej formie przekazują pełnię Bożego zwiastowania.

37 Przedmioty

Opis

Wydawca
Wydawnictwo Augustana
Strony
160
Oprawa
miękka ze skrzydełkami
Data wydania
2019
ISBN
978-83-65710-30-7

Zobacz także