Reformacja tom 1 Historia i teologia luterańskiej odnowy Kościoła w Niemczech w XVI wieku, cz. 1

Łukasz Barański, Jerzy Sojka

Książka opisuje wydarzenia, polityczne tło oraz kluczowe zagadnienia reformacyjnej teologii. Tej narracji towarzyszy przedstawienie biogramów pierwszo- i drugoplanowych bohaterów rozgrywek politycznych i sporów teologicznych. Całość dopełnia prezentacja i omówienie fundamentalnych tekstów tamtych czasów.

102805
Typ okładki
  • Miękka
  • Twarda
34,00 zł
Brutto

To pierwszy tom obszernej publikacji - opisującej zagadnienia związane z XVI-wieczną Reformacją - przygotowanej przez polskich autorów. Wydarzenia, polityczne tło i kluczowe zagadnienia teologii uzupełniają omówienia fundamentalnych pism tamtych czasów oraz biogramy bohaterów ówczesnych rozgrywek politycznych i sporów teologicznych.

Reformacja to ruch odnowy, który w XVI wieku zmienił oblicze Kościoła i Europy oraz trwale ukształtował znaczną część chrześcijaństwa. Do dziś odgrywa kluczową rolę w życiu religijnym i społecznym na całym świecie. Symbolicznie wszystko zaczęło się 31 października 1517 roku dzięki augustiańskiemu mnichowi Marcinowi Lutrowi, profesorowi młodego uniwersytetu w Wittenberdze, który przez publikację 95 tez zaczął dyskusję o odpustach i ówczesnych  praktykach pokutniczych.

102805
150 Przedmioty

Opis

Wydawca
Wydawnictwo Augustana
Strony
248
Data wydania
2016

Zobacz także