e-Zwiastun Ewangelicki 17/2018

Dwutygodnik

3,50 zł
Brutto

W powakacyjnym „Zwiastunie Ewangelickim” 17/2018  o protestanckich bohaterach szkolnych lektur pisze Anna Oryńska

Ponadto  dwa interesujące teksty na temat ogłoszonego przez synod  Roku świadectwa Kościoła: bp prof. Marcin Hintz pisze, że ważne jest przede wszystkim po co i dlaczego składamy świadectwo o Jezusie, a ks. Tymoteusz Bujok w rubryce Bóg i my  przypomina, że ci, którzy to robią, są swego rodzaju elitą – ale taką, która  nikogo nie odrzuca, lecz wszystkich zaprasza.

 

Pewnego rodzaju świadectwem pisarza jest też druga część wywiadu rzeki z Jerzym Pilchem pt. Inne ochoty, który przeprowadziła Ewelina Pietrowiak –  książkę recenzuje Magdalena Legendź.

 

W ramach projektu W drodze do ewangelickiego Kościoła  wypowiadają się osoby, które wstąpiły do parafii w Krakowie i we Wrocławiu.

 

W kontekście zbliżającej się 100. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości Tadeusz Stegner, znawca dziejów XIX-wiecznego ewangelicyzmu, pisze o tym, jakie pomysły i wizje na funkcjonowanie Kościoła, gdy Polska będzie już wolna, mieli ks. Leopold Otto i ks. Juliusz Bursche.

  

W numerze także  relacje z wakacyjnych wyjazdów i półkolonii parafialnych oraz Tygodni Ewangelizacyjnych w Karpaczu i Mrągowie.

Zwiastun Ewangelicki razem z dodatkiem Przyjaciel Dzieci jest wysyłany na adres mailowy w formacie PDF.

99 Przedmioty

Opis

Wydawca
Wydawnictwo Augustana
Strony
32
Format
PDF
Data wydania
9.09.2018

Zobacz także