Zwiastun Ewangelicki 15-16/2018

Podwójny numer wakacyjny

W numerze m.in. rozmowa z żeglarzem z parafii ewangelickiej w Opolu.

13,60 zł
Brutto

Do Siedmiogrodu w Rumunii zaprasza Paweł Nalepa, a do odwiedzenia czeskobraterskich parafii na Morawach w Czechach zachęca ks. Jan Badura.

 

Powiew wakacyjnej przygody, ale też refleksje o życiu i wierze przynosi rozmowa ks. Wojciecha Prackiego z żeglarzem Krzysztofem Matuszewskim z parafii ewangelickiej w Opolu, który samotnie przepłynął Atlantyk.

 

Upalne lato sprawia, że mocno brzmi pytanie „Pragniesz?” – hasło tegorocznych Tygodni Ewangelizacyjnych w Dziegielowie i Zelowie, które relacjonuje Marek Cieślar. Nawiązuje też do tego hasła Lidia Czyż, dzieląca się swoimi życiowymi doświadczeniami.

 

Ten, kto nastawia przeciwko innym powołując się na chrześcijaństwo, nie zrozumiał przesłania Jezusa – pisze w rubryce Bóg i my ks. Sławomir Sikora w interesującym tekście o tym, czym dla chrześcijanina powinien być patriotyzm.

 

W nowym cyklu W drodze do ewangelickiego Kościoła, swoimi doświadczeniami związanymi z decyzją o zmianie wyznania dzielą się Marcin Jacoby i Zuzanna Miarkowska. Wyzwania, jakie to stawia przed duszpasterzami, opisuje tym razem ks. Tomasz Wola.

 

W rubryce Ewangelicy – Niepodległej Jan Szturc pisze o zakładaniu w XX-leciu międzywojennym stowarzyszeń, aby móc m.in. propagować polski ewangelicyzm i tworzyć polskie parafie.

 

W rubryce Rok świadectwa Kościoła o tym, czym ono jest i w czym się powinno wyrażać, pisze zwierzchnik kolejnej diecezji – tym razem bp Paweł Hause.

198 Przedmioty

Opis

Wydawca
Wydawnictwo Augustana
Strony
48
Data wydania
12.08.2018