Zwiastun Ewangelicki 21/2018

Dwutygodnik

W pierwszym listopadowym „Zwiastunie Ewangelickim” dominuje tematyka związana z  udziałem ewangelików w odzyskiwaniu przez Polskę niepodległości oraz ich wkładem w kształt nowo powstałego państwa.

6,80 zł
Brutto

Jeżeli żyjemy w czasach względnego pokoju, szanujmy dany nam czas, budujmy świat pełen dobra – zachęca w rozważaniu Słowa Bożego bp płk Mirosław Wola
 

O ewangelikach walczących w Legionie Śląskim pisze Łukasz Barański, a swojego ojca – legionistę wspomina stały felietonista Henryk Dominik. Z kolei ks Dariusz Lerch przypomina losy duszpasterzy wojskowych w II Rzeczpospolitej.


Ponadto obszerna, bogato ilustrowana relacja z nabożeństwa dziękczynnego za niepodległość oraz z okazji 100-lecia połączenia diecezji cieszyńskiej z Kościołem Ewangelicko-Augsburskim w Warszawie, które odbyło się w kościele Jezusowym w Cieszynie. Wręczono wtedy także – Polskiemu Towarzystwu Ewangelickiemu i  Ewangelickiemu Duszpasterstwu Wojskowemu –  doroczne Nagrody im. ks. Leopolda Otto, o czym pisze Magdalena Legendź.
 

Zachęcamy też do zapoznania się z tekstem Konfirmacja w praktyce Kościoła – czyli o sytuacji, jaka jest po zmianach wprowadzonych uchwałą Synodu Kościoła z 13 października 2018 roku.

98 Przedmioty

Opis

Wydawca
Wydawnictwo Augustana
Strony
32
Data wydania
11.11.2018

Zobacz także