Zwiastun Ewangelicki 24/2018

Dwutygodnik
6,80 zł
Brutto

Numer świąteczny z kalendarzem

W świątecznym „Zwiastunie Ewangelickim” Łukasz Barański przypomina, że Bóg nie zostawia człowieka samego, o czym świadczy historia znanej kolędy O błogosławiony, radością natchniony. Z kolei o tym, jak ważne jest dojrzewanie w wierze i w miłości do Boga pisze Iwona Holeksa.

Julia i Marcin Jacoby opowiadają, jak obchodzone są adwent i Boże Narodzenie w Korei, a Jan Wild przybliża adwentową pomorską tradycję, tzw. Quempas. Do zaufania Bogu i odkrywania nowych sposobów wyrażania wiary zachęca bp Adrian Korczago podsumowując Rok świadectwa Kościoła

Wszystkim czytelnikom życzenia skupienia się na Jezusie i Słowie Bożym nie tylko w świąteczny czas, przekazuje biskup Kościoła Jerzy Samiec.


Ponadto stali felietoniści – ks. Jan Badura, który pisze o potrzebne bliskości z Bogiem i ludźmi oraz Henryk Dominik stawiający pytanie, czy nie zgubiliśmy gdzieś Jezusa, szukając sławy, władzy i ziemskich dóbr.


W cyklu Ewangelicy – Niepodległej o ważnych dla Kościoła i Polski postaciach ze wschodniej Wielkopolski pisze Jerzy Domasłowski.


Jak w każdym numerze – dodatek dla najmłodszych „Przyjaciel Dzieci”, w przystępny sposób wskazujący religijne i rodzinne wartości świętowania pamiątki Narodzenia Pańskiego.

98 Przedmioty

Opis

Wydawca
Wydawnictwo Augustana
Strony
32
Data wydania
25.12.2018

Zobacz także