e-Zwiastun Ewangelicki 8/2018

Dwutygodnik w formacie PDF.

Włączamy się w trwającą w Kościele dyskusję o wieku konfirmantów oraz o powiązanej z tym sprawie wcześniejszego przystępowania do Komunii Świętej.

Temat ten porusza m.in. artykuł Magdaleny Legendź pt. Konfirmacja, Komunia Święta i utarte zwyczaje, który inauguruje nową rubrykę Skarbiec „Zwiastuna Ewangelickiego” – będą się w niej ukazywać teksty już wcześniej opublikowane, podejmujące jednak ponadczasowe zagadnienia.

3,50 zł
Brutto

Włączamy się w trwającą w Kościele dyskusję o wieku konfirmantów oraz o powiązanej z tym sprawie wcześniejszego przystępowania do Komunii Świętej.

W dużej części poświęcona jest temu zagadnieniu relacja z wiosennej sesji Synodu Kościoła. Pisze o tym także w rubryce Bóg i my ks. Łukasz GaśNie potrafię zrozumieć, dlaczego sakrament, który nazywamy Komunią Świętą, a więc Sakramentem Wspólnoty wciąż bardziej dzieli nas w Kościele, zamiast jednoczyć (…) Co złego zrobił rodzic, który otrzymując ode mnie chleb – Ciało Pana Jezusa, przełamał się nim ze swoim pięcioletnim synem i pozwolił mu go zjeść?. Temat ten porusza też artykuł Magdaleny Legendź pt. Konfirmacja, Komunia Święta i utarte zwyczaje, który inauguruje nową rubrykę Skarbiec „Zwiastuna Ewangelickiego” – będą się w niej ukazywać teksty już wcześniej opublikowane, podejmujące jednak ponadczasowe zagadnienia. Może już wtedy padły odpowiedzi na dzisiejsze pytania albo ówczesne teksty pozwolą czytelnikowi znaleźć dzisiaj własne stanowisko – wyjaśnia ideę Skarbca redakcja.

 

Ponadto sporo w numerze o kontaktach międzywyznaniowych. Hanna Świeszczakowska pisze o  wielokulturowości i wielowyznaniowości Mazowsza i Ziemi Dobrzyńskiej, a Daria Stolarska w tekście Chrystus jest dla wszystkich opisuje ze szczyptą humoru spotkania we Wrocławiu z osobami, które po raz pierwszy przekroczyły próg ewangelickiego kościoła. Z kolei o tym, jak żyje się na siedmiotysięcznym osiedlu, gdy jest się tam jedyną luteranką, pisze Halina Cieślak, której tekst  zajął 2. miejsce w konkursie Jak to jest być luteraninem dzisiaj.

 

Ponadto o potrzebie spokoju, ciszy i modlitwy oraz wzajemnych między nimi związkach pisze Anna Pola-Dymek w cyklu Korytarze nadziei, a stali felietoniści – ks. Piotr Gaś o  Biblii ekumenicznej i Henryk Dominik o ewangeliście Billym Grahamie.

„Zwiastun Ewangelicki” ukazuje się od 15 stycznia 1863 roku. Jest najstarszym czasopismem w Polsce. Wśród pism protestanckich ma największy zasięg. Prezentuje ewangelickie spojrzenie na świat. Co dwa tygodnie przynosi artykuły, które budują wiarę, nadzieję i miłość, informują o wydarzeniach w kraju i za granicą.

100 Przedmioty

Opis

Wydawca
Wydawnictwo Augustana
Strony
32
Data wydania
22.04.2018