Wydawnictwo Augustana rozpoczęło swoją działalność w Bielsku-Białej w kwietniu 1992 roku. Jego historia sięga jednak dużo dalej, do 15 stycznia 1863 r. Wtedy to ukazał się pierwszy numer czasopisma, które nazywało się wówczas „Zwiastun Ewangeliczny”. Jego redaktorem był ks. Leopold Marcin Otto. Przez wiele lat siedzibą wydawnictwa była Warszawa, natomiast w 1992 r. nastąpiła przeprowadzka do Bielska-Białej. Wydawnictwo znalazło się w nowym miejscu i w nowych czasach. Tu był nowy budynek, tu istniały nowe możliwości technologiczne. Tu pojawili się też nowi ludzie.

Wydawnictwo Augustana wydaje dwutygodnik „Zwiastun Ewangelicki” – najstarsze wśród ukazujących się dziś czasopismo oraz książki tematycznie związane z Kościołem Ewangelicko-Augsburskim w Polsce.

W ramach swojej działalności prowadzi także stacjonarną i internetową Księgarnie Augustana, która oferuje przede wszystkim książki własne, ale także szeroko pojętą literaturę religijną. W ofercie można znaleźć Biblie, książki historyczne, literaturę dla dzieci, powieści itd.

Księgarnia Augustana mieści się przy pl. Marcina Lutra 3 w Bielsku-Białej.

Godziny otwarcia: księgarnia stacjonarna tymczasowo jest nieczynna. W celu dokonania zakupu prosimy o kontakt telefoniczny.

Kontakt telefoniczny: 33 8150 431 (w godzinach 8.30-16.00)

E-mail: ksiegarnia@augustana.pl