

Historia i teologia luterańskiej odnowy Kościoła w Niemczech w XVI wieku.
Książki opisują wydarzenia, polityczne tło oraz kluczowe zagadnienia reformacyjnej teologii. Tej narracji towarzyszy przedstawienie biogramów pierwszo- i drugoplanowych bohaterów rozgrywek politycznych i sporów teologicznych. Całość dopełnia prezentacja i omówienie fundamentalnych tekstów tamtych czasów.
Dziedzictwo reformacyjne jest wciąż żywe i ma potencjał, aby inspirować chrześcijan także dzisiaj.
To publikacja opisująca zagadnienia związane z XVI-wieczną Reformacją, przygotowana przez polskich autorów. Wydarzenia, polityczne tło i kluczowe zagadnienia teologii uzupełniają omówienia fundamentalnych pism tamtych czasów oraz biogramy bohaterów ówczesnych rozgrywek politycznych i sporów teologicznych.
Reformacja to ruch odnowy, który w XVI wieku zmienił oblicze Kościoła i Europy oraz trwale ukształtował znaczną część chrześcijaństwa. Do dziś odgrywa kluczową rolę w życiu religijnym i społecznym na całym świecie. Symbolicznie wszystko zaczęło się 31 października 1517 roku dzięki augustiańskiemu mnichowi Marcinowi Lutrowi, profesorowi młodego uniwersytetu w Wittenberdze, który przez publikację 95 tez zaczął dyskusję o odpustach i ówczesnych praktykach pokutniczych.
Współczesny przekład najbardziej znanego pisma w dorobku Marcina Lutra -...
Książka opisuje wydarzenia, polityczne tło oraz kluczowe...
Dziedzictwo reformacyjne jest wciąż żywe i ma potencjał,...
Składana ulotka z podstawowymi informacjami o reformatorach w Europie i w Polsce
Album z wystawy pt. Luter - Reformator, która prezentowana była od 2003 roku w wielu miejscach...
Historia i teologia luterańskiej odnowy Kościoła w...