• Obniżka
  • Nowy

Reformacja tom 1 i 2 - pakiet w twardej oprawie

Łukasz Barański, Jerzy Sojka

Historia i teologia luterańskiej odnowy Kościoła w Niemczech w XVI wieku.

Książki opisują wydarzenia, polityczne tło oraz kluczowe zagadnienia reformacyjnej teologii. Tej narracji towarzyszy przedstawienie biogramów pierwszo- i drugoplanowych bohaterów rozgrywek politycznych i sporów teologicznych. Całość dopełnia prezentacja i omówienie fundamentalnych tekstów tamtych czasów.

Dziedzictwo reformacyjne jest wciąż żywe i ma potencjał, aby inspirować chrześcijan także dzisiaj. 

Najniższa cena od 30 dni, cena przed obniżką: 88 zł

88,00 zł
50,00 zł Zniżka 38,00 zł
Brutto

To publikacja opisująca zagadnienia związane z XVI-wieczną Reformacją, przygotowana przez polskich autorów. Wydarzenia, polityczne tło i kluczowe zagadnienia teologii uzupełniają omówienia fundamentalnych pism tamtych czasów oraz biogramy bohaterów ówczesnych rozgrywek politycznych i sporów teologicznych.

Reformacja to ruch odnowy, który w XVI wieku zmienił oblicze Kościoła i Europy oraz trwale ukształtował znaczną część chrześcijaństwa. Do dziś odgrywa kluczową rolę w życiu religijnym i społecznym na całym świecie. Symbolicznie wszystko zaczęło się 31 października 1517 roku dzięki augustiańskiemu mnichowi Marcinowi Lutrowi, profesorowi młodego uniwersytetu w Wittenberdze, który przez publikację 95 tez zaczął dyskusję o odpustach i ówczesnych  praktykach pokutniczych.

--------------------------------------------------------------------

Promocja dotyczy klientów indywidualnych oraz parafii ewangelickich.

Liczba egzemplarzy w promocji ograniczona.

15 Przedmioty

Opis

Wydawca
Wydawnictwo Augustana
Strony
248+334
Data wydania
2016 i 2017

Zobacz także