• Nowy

Dorobek Zgromadzeń Ogólnych Światowej Federacji Luterańskiej

Światowa Federacja Luterańska jako Wspólnota Kościołów jest wspólnotą w drodze. Ta wspólna podróż, której kolejny ważny przystanek odbędzie się w Krakowie, ma swoją historię.

Tom, który oddawany jest w ręce polskich czytelników zaprasza do podróży po różnorodnych debatach prowadzonych na poszczególnych Zgromadzeniach Ogólnych. Zawiera wypracowane na nich dokumenty, w których podejmowano kluczowe decyzje, które przyczyniły się do tego, że Światowa Federacja Luterańska jest dziś tym, czym jest. 

101919
70,00 zł
Brutto

Niniejszy tom dokumentuje wyniki wspólnego namysłu luteran – członków ŚFL na wszystkich dotychczasowych dwunastu Zgromadzeniach Ogólnych. Mają one różną formę. Jest to po pierwsze dokumentacja merytorycznej refleksji Zgromadzeń Ogólnych w formie przyjętych plenarnie sprawozdań sekcji, seminariów czy grup roboczych poszczególnych zgromadzeń, czasami tez (Minneapolis) czy dokumentów tematycznych (Helsinki), a od Kurytyby zbiorczych Posłań Zgromadzeń Ogólnych.

Po drugie, są to decyzje i stanowiska Zgromadzeń Ogólnych w konkretnych sprawach w formie odrębnych rezolucji i oświadczeń. Należy przy tym pamiętać, że niekiedy konkretne zalecenia czy rezolucje stanowią integralną część sprawozdań sekcji, seminariów czy grup roboczych.

Po trzecie, wreszcie, są to wybrane wersje Statutu ŚFL, a także wyciąg z protokołu II Zgromadzenia Ogólnego, ze względu na udokumentowane w nim decyzje organizacyjne i programowe oraz podsumowanie decyzji X Zgromadzenia Ogólnego, które nie mieściły się w formacie ani rezolucji, ani oświadczenia.

101919
20 Przedmioty

Opis

Wydawca
Wydawnictwo Augustana
Strony
564
Oprawa
miękka
Format
21 x 15 cm
Data wydania
2023
ISBN
978-83-65710-64-2

Zobacz także